Kamil Wasilewski

adwokat

Codziennie pomagam przedsiębiorcom rozwijającym swój biznes, w tym firmom typu startup we wczesnych fazach rozwoju. Z pasji i zamiłowania jestem sportowcem.
[Więcej >>>]

Salon SPA lub siłownia jako S.K.A.

Kamil Wasilewski04 marca 2017Komentarze (0)

Dzisiejszy wpis będzie najkrótszym z dotychczasowych. Przyczyny tego są proste. Po pierwsze wiosenna pogoda za oknem, która zniechęca do czytania długich tekstów:) Po drugie spółka komandytowa – akcyjna, o której chcę Tobie opowiedzieć, jest bardzo rzadko spotykaną formą prawną w branży fitness. Chciałbym tylko abyś wiedział, że siłownię lub salon SPA może założyć również jako S.K.A.

Spółka komandytowa – akcyjna (w skrócie S.K.A.) polega na prowadzeniu firmy w ten sposób, że wobec wierzycieli za zobowiązania spółki co najmniej jeden wspólnik odpowiada bez ograniczenia (komplementariusz), a co najmniej jeden wspólnik jest akcjonariuszem i jego odpowiedzialność jest wyłączona.

Do założenia spółki potrzebne jest:

  1. podpisanie statutu spółki w formie aktu notarialnego,
  2. wniesienie kapitału,
  3. dokonanie wpisu do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego.

Głównymi wadami otworzenia siłowni lub klubu fitness w formie spółki komandytowo – akcyjnej jest wymóg posiadania kapitał zakładowego w wysokości  50 000 zł oraz wysokie koszty prowadzenia księgowości.

Ten rodzaj spółki odradzam w przypadku małych dopiero co powstających siłowni czy gabinetów odnowy biologicznej. Warto pomyśleć o spółce komandytowo – akcyjnej w momencie planowanego znacznego rozwoju firmy.

*****

{ 0 comments… add one now }

Leave a Comment

Previous post:

Next post: